Kupujemy Krowę do szkoły

Wracamy z projektem, którego celem jest zakup krowy na potrzeby szkoły (brzmi to dość enigmatycznie, ale zaraz przeczytacie wyjaśnienie). Już ponad dwa lat temu uzbieraliśmy na ten cel 1600 zł, niestety trwająca wówczas susza zmusiła nas do zmiany planów. Uznaliśmy, że zakup krowy nie był opłacalny, ponieważ z powodu braku wody, wszystkie zwierzęta były skrajnie wychudzone i walczyły o życie.

Krowa w szkole = owsianka na mleku

krowa (2) (1)

Początek tego roku (właśnie ze względu na suszę) był podobny, jednak obecne deszcze dają nadzieję na powrót do normalności. Bydło, które przetrwało ten tragiczny okres wraca do formy, stąd pomysł, by nareszcie kupić krowę dla szkoły. Zapewne od razu zapytacie: „A po co szkole krowa?”

To proste – krowa w szkole oznacza od 20 do nawet 40 litrów mleka dziennie. Masajowie kochają mleko, niestety z powodu suszy wielu nich straciło swoje bydło i jeśli mają pieniądze, kupują mleko od innych. Wiele dzieci nie piło mleka od ponad pół roku. Zakup krowy do szkoły urozmaici ich dietę – poranna owsianka nie będzie gotowana już tylko na wodzie, ale na pysznym świeżym, pełnym witamin i minerałów mleku.

Ta mała zmiana znacząco wpłynie na dzieci, zapewniając im większą energię do nauki.

W tej chwili brakuje nam połowy sumy potrzebnej do zakupu krowy,
czyli ok 1600 zł i dodatkowo około 200 zł na wybudowanie prostej zagrody dla zwierzęcia.

Wesprzyj zmianę na lepsze!

Zebraliśmy: 2 094,05 zł

(Ostatnia aktualizacja 18.11.2018:7:56)

DSC08305 (1) (1)

Dziękujemy za Wpłaty ♥!

Razem zebraliśmy 3 894,05 zł, za które w grudniu zostanie kupiona krowa do szkoły.

Zamieścimy tutaj zdjęcia gdy tylko pojawi się w szkole :)