Namayiana women group

Grupę kobiet Namayiana (z języka Maa – Błogosławiona) od początku jej działania, tj. od września 2015 roku, tworzą trzy mamy. Mama Felista, Mama Lidia i Mama Eda.

 

Celem grupy jest doszkolenie się w zakresie nowych technik wytwarzania biżuterii, poszerzenie oferty i dostosowanie jej, również pod względem poziomu wykonania, do potrzeb polskiego rynku.

Chcesz dowiedzieć się jako pierwszy gdy 2016 roku otworzymy sklepik z wyrobami masajskimi? Zapisz się do naszego Newslettera!

 mamafelista

Mama Felista

Mama wraz z mężem i trójką dzieci – Felistą, Mwalą i Victorem przeprowadzili się w region Ol Kiloriti na początku 2015 roku. Rodzina nie ma swojego domu – opiekują się domem innej osoby, mieszkając w pomieszczeniu z blachy obok niego. Mama pomaga w szkole w soboty i środy, piorąc razem z Matroną rzeczy dzieci z internatu. Ojciec dogląda bydła innych ludzi.
Mama potrafi wyczarować niezwykłe rzeczy z koralików. Wcześniej sprzedawała je także do miasteczka, jednak zbyt na tego typu wyroby jest niewielki, ponieważ większość kobiet w okolicy wyrabia podobną lub identyczną biżuterię.

Jest liderką grupy i inspirującą osobą!

Mama Lidia

Mama wraz z mężem i trójką dzieci mieszka 2 km od szkoły. Jest przyjaciółką Mamy Edy. Tworzy piękne tradycyjne naszyjniki na szkielecie oraz wiszące. Tworzy także własne wzory. Jest osobą, u której mamy zamawiają biżuterię dla córek na śluby.

Mamalidia
mamaEda

Mama Eda

Mama jest związana ze szkołą od jej powstania. Na początku gotowała dla 50 dzieci w szkole. Wraz z mężem i czworgiem dzieci, kuzynką i jej dziećmi, matką męża i jej wnukami mieszkają po przeciwnej stronie drogi od szkoły. W roku 2014 przy projekcie na „Polak potrafi” Magda Poros zapoczątkowała podobny projekt, w którym uczestniczyła też Mama Eda, robiąc biżuterię. Niepoprawna optymistka i niezwykle pracowita przedsiębiorczyni. Potrafi zrobić piękne kolczyki i naszyjniki, jej dokładność i kreatywność jest niezwykłym plusem dla grupy.

Wesprzyj rozwój Klubów Kobiet