Dotychczasowe osiągnięcia

Każdy kolejny dzień to nowe osiągnięcia!

Początkowo, to znaczy w styczniu 2012 roku, wspieraliśmy 49 dzieci. Opłacaliśmy im czesne, a gdy pozwalały na to środki – także wyżywienie w szkole. Rok później, w październiku, rozpoczęliśmy projekt Olmaoi – Bliski Przyjaciel, dzięki któremu staramy się znaleźć wsparcie indywidualne dla potrzebujących. Obecnie systematyczną pomoc otrzymuje ponad 130 dzieci.

Dzięki wpłatom, a także zbiórce przeprowadzonej prywatnie przez Magdę na portalu PolakPotrafi, podczas jej pobytu w południowej Kenii w Ol Kiloriti w lutym 2014, udało się m.in. skończyć budowę dwóch klas z cegły, zakupić potrzebne krzesełka, biurka, panel słoneczny wraz generatorem i przyłączem, drukarkę, zbudować cztery nowe toalety oraz wyremontować ogrodzenie szkoły.

W lutym 2014 zbudowano także pięć pokoi dla nauczycieli. Wcześniej mieszkali oni w oddalonej o godzinę drogi miejscowości. Codziennie musieli iść do szkoły. Ze względu na zmieniające się warunki pogodowe, nierzadko docierali na miejsce spóźnieni, na czym traciły dzieci. Obecnie mieszkają na terenie szkoły. Wyposażyliśmy pokoje w podstawowe sprzęty. Łóżka, krzesła i stoliki zrobił nasz majster. Kupiliśmy deski, gwoździe i inne potrzebne produkty.

Nowe klasy

Wykończona brama

Badania dzieci

Spotkania z rodzicami
Światło w klasach

Światło w klasach

W 2015 razem z firmą Green Energy Africa założyliśmy oświetlenie do 8 klas w szkole. W zestawie mamy także dwa nowe panele słoneczne i dwie baterie. Dzieci, które śpią w szkole mogą teraz także wieczorem czytać, a podczas kolacji nie ma problemu z nałożeniem jedzenia na łyżkę ;)

Budowa kurnika

Budowa kurnika

W 2016 roku dzięki wsparciu firmy Eximo w szkole zbudowany został kurnik. Kupione zostały kury i karmniki. Dzięki tej realizacji dzieci ze szkoły kilka razy w miesiącu jedzą jajka :) co wzbogaca ich dietę.

Wyposażenie kuchni

Wyposażenie kuchni

W 2016 roku kuchnia została wyposażona w dwa profesjonalne palniki wraz z odprowadzeniem dymu. Ta modyfikacja umożliwiła szybsze przy mniejszym zapotrzebowaniu na opał gotowanie posiłków a także zminimalizowała ilość dymu w samej kuchni.

Budowa internatu

Budowa internatu

W końcu 2015 roku rozpoczęliśmy budowę internatu, jednak ze względu na inne pilniejsze potrzeby przerwaliśmy prace.  Wznowiliśmy je z końcem roku 2016. Obecnie – maj 2017 roku wykańczamy i wyposażamy budynek, w którym docelowo ma spać blisko 100 dzieci.

Kupiliśmy i kupujemy brakujące mundurki, by szkoła nie miała problemów podczas licznych wizytacji z Ministerstwa. W Kenii mundurki są obowiązkowe zarówno w przedszkolu, jak i w szkole podstawowej.

Kupujemy podręczniki, przybory i wyposażenie szkolnych klas by każde z dzieci mogło się uczuć!

Wesprzyj nasze działania – dołącz do nas!