Olmaoi Bliski Przyjaciel

Bliski Przyjaciel to ktoś kto pomoże bez względu na czas i sytuację.
Projekt Olmaoi (w języku Maa Olmaoi znaczy właśnie Bliski Przyjaciel) ma na celu znalezienie Bliskich Przyjaciół dla dzieci ze szkoły w południowej Kenii. Większość dzieci ma co najmniej jednego rodzica, bądź żyje z krewnymi. Wśród Masajów praktycznie nie zdarza się sytuacja, by dzieci, mimo braku biologicznych rodziców, nie żyły z krewnymi. Związki rodzinne są bardzo silne i dlatego nawet brak pieniędzy nie stanowi najmniejszej przeszkody w pomocy krewnemu. Zapraszamy Cię do rodziny :)

ZOSTAŃ BLISKIM PRZYJACIELEM

Poniżej znajduje się lista dzieci, które czekają na objęcie wsparciem.  Jak możesz objąć wsparciem dziecko z naszego projektu szkolnego?Zrobisz to, wchodząc na podstronę konkretnego Przyjaciela (kliknij na zdjęcie lub jego imię i nazwisko). Na podstronie konkretnego dziecka wypełnij formularz i czekaj na informacje od nas :)

Dołącz do rodziny !

Ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, byś co najmniej raz w roku otrzymał zaktualizowaną informację o Przyjacielu wraz ze zdjęciem a także jego wyniki w nauce i  laurki.
Raz w miesiącu dostaniesz także informację o tym, co się dzieje w szkole :)

W ramach Projektu Olmaoi – Bliski Przyjaciel opłacamy dzieciom:

CZESNE

Fundacja dofinansowuje dzieciom czesne w szkole. Motywujemy również rodziców, by i oni włączali się do współfinansowania nauki – choćby poprzez wpłatę niewielkich kwot. Chcemy w ten sposób przyzwyczaić ich do regularnego wspierania edukacji pociech. Rodzice dzieci objętych projektem wpłacają miesięcznie 200 KES (około 7zł), dokładamy 300 KES (około 12 zł). Kwota czesnego zostaje rozdysponowana na wynagrodzenie dla zatrudnionych nauczycieli i pracowników, a także na modernizację klas i budowę nowych pomieszczeń.

WSPARCIE SYSTEMATYCZE

Czesne i wyżywienie

WYŻYWIENIE

Opłacamy dzieciom wyżywienie w szkole. Sporym problemem są susze, które sprawiają, że dzieci jedzą tylko w szkole. Codziennie, przez pięć dni w tygodniu, dzieci otrzymują dwa ciepłe posiłki: owsiankę i obiad.  Owsianka jest mieszanką siedmiu mąk. Obiad to zawsze zbilansowane danie. Skład posiłków nadzorowany mamy przez kenijskiego dietetyka ze szpitala. Gdy jest to możliwe, wzbogacamy dietę o mięso i owoce. Wyżywienie w szkole to koszt 528 KES (około 21zł) na miesiąc.

WSPARCIE SYSTEMATYCZE

Czesne i wyżywienie

PRZYBORY SZKOLNE

Raz na semestr szkolny,  środki przeznaczamy na zakup uzupełniających przyborów i pomocy szkolnych takich jak ołówki, kreda, zeszyty czy farba do tablic. Kupujemy potrzebne podręczniki czy krzesełka dla dzieci.

WSPARCIE JEDNORAZOWE

Przybory szkolne

MUNDURKI

Mundurki są w Kenii obowiązkowe i sprawdzane jest to przy każdej wizycie oficjeli w szkole. By zminimalizować koszt  kupujemy materiał i szyjemy sukienki, spodenki oraz koszule dla dzieci. Szyje je Mama Soila. Kupujemy w całości jedynie dobrej jakości sweterki, buty i dresy.

WSPARCIE JEDNORAZOWE

Mundurek

PRZYJACIEL W INTERNACIE

Niektóre dzieci ze względu na swoją sytuację potrzebują wsparcia w opłaceniu czesnego z pobytem w przyszkolnym internacie. Koszt rozkładamy wstępnie na trzech przyjaciół po 35zł/m-c. Możliwe jest oczywiście zadeklarowanie całej kwoty wsparcia dla jednego z przyjaciół. Więcej o dzieciach w internacie na naszej podstronie o przyjaciołach w internacie.

WSPARCIE SYSTEMATYCZE

Czesne i wyżywienie w szkole oraz pobyt w Internacie

Dzieci poszukujące wsparcia w szkole z internatem
Dzieci poszukujące wsparcia w szkole

Sorry, no posts matched your criteria.

Objęci wsparciem uczniowie w szkole z internatem
Objęci wsparciem uczniowie w szkole