fbpx
 

Enkare – woda to życie

Susze nawiedzają region naszej szkoły w południowej Kenii regularnie od kiedy pamiętamy. Ostatnie 2 lata doprowadziły już i tak będące w trudnej sytuacji rodziny do katastrofalnej sytuacji. Dwie studnie, które są w okolicy nie są w stanie sprostać potrzebom społeczności. Najbliższa nam studnia zazwyczaj jest pusta! To doprowadza do tego, że musimy kupować wodę.

Woda potrzebna jest w szkole do picia, gotowania, mycia naczyń, mycia rąk, kąpania się, prania ubrań, sprzątania i podlewania pola.

W szkole uczy się obecnie ponad 270 uczniów, z których 92 mieszka w internacie. W szkole codziennie mieszka 20 pracowników.

Kupujemy beczkowóz który przywozi nam 4500l wody za ok. 140zł. Ta ilość starcza na około 2,5 dnia. Są to koszty, których w obecnej trudnej sytuacji, szkoła nie jest w stanie ponosić! Nie chcemy żadnego ucznia odsyłać ze szkoły, nie możemy tego zrobić, nie umiemy.

Prosimy o wsparcie zakupu wody do szkoły.

Nie wiemy jak długo to potrwa, Tygodniowy koszt zakupu wody to 420zł!

Jest to jednak podstawowa kwestia, którą musimy kupować. Jeśli nie będziemy mieli by ją kupić, będziemy musieli zmniejszyć i tak niewystarczające porcje obiadów w szkole.

Woda to życie

Apelujemy o pomoc. Woda to życie ale i zdrowie. Mycie rąk na przykład po skorzystaniu z toalety, czy przed posiłkiem to podstawa by uczniowie byli zdrowi. Woda służy także uczniom mieszkającym w internacie do mycia się i prania ubrań.

Na to wszystko zużywamy jej obecnie tak mało jak się tylko da.

100 litrów kosztuje 3 zł

Nie mamy innej możliwości zakupu wody. Studnia, z której cały czas pompowaliśmy wodę już od dłuższego czasu jest sucha. Nie mamy wyjścia. Nie sądziliśmy, że do tego dojdzie. Sytuacja zagraża bardzo poważnie zdrowiu naszej społeczności.

Pomóż. Dziękujemy

Pomóż, kryzys wodny zagraża życiu i zdrowiu

Pomóż, kryzys wodny zagraża życiu i zdrowiu