fbpx
 

Dotychczasowe osiągnięcia

Każdy kolejny dzień to nowe osiągnięcia!

Początkowo, to znaczy w styczniu 2012 roku, wspieraliśmy 49 dzieci. Opłacaliśmy im czesne, a gdy pozwalały na to środki – także wyżywienie w szkole. Rok później, w październiku, rozpoczęliśmy projekt Olmaoi – Bliski Przyjaciel, dzięki któremu staramy się znaleźć wsparcie indywidualne dla potrzebujących. Obecnie systematyczną pomoc otrzymuje ponad 150 dzieci we współ-prowadzonej przez nas szkołe Osimlai i w liceach.

ponad 158 000 posiłków

W 2021 roku wydamy ze szkolnej kuchni ponad 158 000 posiłków - śniadań, owsianek, lunchy i kolacji!

ponad 20 większych i dużych realizacji

W 2012r nie było jeszcze Fundacji Mogę się uczyć ale to właśnie od tego czasu Magda zaczęła współprowadzić szkołę Osimlai. Do tej pory wspólnie zrealizowaliśmy ponad 20 większych i dużych projektów oraz niezliczoną liczę małych działań.

09.20121

Budowa jadalni z kuchnią

Razem z rodzicami wybudowaliśmy jadalnię z kuchnią i pokojem dla kierowcy busa. Kupiliśmy także samą kuchnię by przygotowywanie posiłków było jeszcze sprawniejsze, a także stoły i krzesła by uczniowie wygodnie mogli jeść.

05.2021

Budowa punktu do mycia

KOlejnym punktem wyznaczonym nas przez Ministerstwo Kenii było wybudowanie punktu do mycia. Udało się nam go również wybudować.

03.2021

Zakup ławek do szkoły

Uczniowie powinni siedzieć w mniejszym zagęszczeniu dlatego też kupiliśmy nowych 40 długich ławek dla 80 uczniów.

01.2021

Budowa 5 klas lekcyjnych

W związku z koronawirusem rząd Kenii ogłosił że wszystkie klasy muszą spełniać wymogi wielkościowe by szkoła mogła prowadzić zajęcia. Budowa 5 nowych klas była niesamowitym wyczynem którego dokonaliśmy od października 2020.

12.2020

Budowa pięciu nowych toalet

Dziewczęta nie miały komfortowych warunków. Cieszymy się, że z pozostałych środków po budowie klas udało się wybudować nowe toalety.

09.2019

Budowa 3 klas szkolnych

Wykończenie zrealizowane dzięki środkom z 1%. Stare klasy były już w bardzo złym stanie. Wybudowane z blachy niestety nie dawały komfortu na zajęciach.

06.2019

Wsparcie szkolnego busa

Dzięki wsparciu firmy Oponeo.pl S.A. mieliśmy możliwość przekazać środki na zakup opon i ubezpieczenia do szkolnego busa, oraz na opłacenie rocznego wynagrodzenia dla kierowcy i zapotrzebowania na benzynę.

05.2019

Pierwsze stypendium w liceum

Z końcem 2018 roku pierwsi 8 klasiści opuścili mury naszej szkoły Osimlai. Mark jest pierwszym, który otrzymał od nas stypendium na naukę w liceum. Osiągnął on najlepszy wynik w szkole Osimlai na egzaminie (KCPE) kończącym szkołę podstawową.

04.2019

Zakup dwóch zacielonych krów

Dzięki krowom w szkole, dzieci będą mogły jeść owsiankę na mleku!

60 dzieci może spać już na nowych łóżkach

01.2019

Zakup łóżek, materacy i pościeli

W styczniu szkoła kupiła łóżka dla uczniów śpiących w internacie. Do tej pory blisko 60 uczniów spało na podłodze na materacach. Teraz wszystkie dzieci śpią na łóżkach.

Woda w szkole

10.2018

Podłączenie wody do szkoły

Kolejny raz szczęście się do nas uśmiechnęło. Czerwony Krzyż z Kenii pomógł społeczności wybudować studnię. Studnia ta znajduje się niedaleko naszej szkoły. Koreańska organizacja pomogła nam tę wodę doprowadzić do granicy szkoły. Resztę potrzebnych materiałów w tym zbiorników na wodę i kranów zakupiliśmy sami.

06.2018

Uzyskanie statusu OPP

Udało się! Uzyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego.

Podręczniki teraz na każdej ławce

04.2018

Zakup podręczników do szkoły

Większość uczniów nie ma podręczników dlatego tak ważne jest by w szkole była wystarczająca ich ilość.

Elektryczność w klasach

02.2018

Podłączenie elektryczności do szkoły

Wiele szczęścia mieliśmy! Dobro rodzi dobro. O naszej szkole usłyszał szef energetyki z regionu za sprawą pomocy dla ubogich chłopców. Postanowił nam pomóc i zupełnie za darmo zamontowano koło nas transformator! My kupiliśmy pozostałe elementy by podłączyć do szkoły prąd!

Budowa małego internatu dobiegła końca

01.2018

Budowa małego internatu

Do tej pory chłopcy spali w dużym pokoju przy domu dyrektorki szkoły. Wybudowaliśmy dla nich mały internat z cegły by mieli swoje miejsce wraz z opiekunem.

Nowy bus już w szkole

09.2017

Zakup nowego busa do szkoły

Ponad 30 uczniów mieszka daleko od szkoły. Część do miejsca zabrania przez bus i tak musi przejść kilka kilometrów. nasz nowy bus może odebrać je wszystkie i przywieźć do szkoły!

Budowa internatu dobiegła końca in

04.2017

Wybudowanie internatu dla dzieci

W końcu 2015 roku rozpoczęliśmy budowę internatu, jednak ze względu na inne pilniejsze potrzeby przerwaliśmy prace. Wznowiliśmy je z końcem roku 2016. Wykończyliśmy w kwietniu 2017. Obecnie śpi w nim 65 dziewczynek.

Kurnik już zbudowany

05.2016

Budowa kurnika i zakup kór

W 2016 roku dzięki wsparciu firmy Eximo w szkole zbudowany został kurnik. Kupione zostały kury i karmniki. Dzięki tej realizacji dzieci ze szkoły kilka razy w miesiącu jedzą jajka :) co wzbogaca ich dietę.

Nowa porządna kuchnia w szkole

01.2016

Wyposażenie kuchni

W 2016 roku kuchnia została wyposażona w dwa profesjonalne palniki wraz z odprowadzeniem dymu. Ta modyfikacja umożliwiła szybsze przy mniejszym zapotrzebowaniu na opał gotowanie posiłków a także zminimalizowała ilość dymu w samej kuchni.

Dzięki panelom słonecznym jest światło w klasach nawet po zmroku

10.2015

Panele słoneczne w szkole

W 2015 razem z firmą Green Energy Africa założyliśmy oświetlenie do 8 klas w szkole. W zestawie mamy także dwa nowe panele słoneczne i dwie baterie. Dzieci, które śpią w szkole mogą teraz także wieczorem czytać, a podczas kolacji nie ma problemu z nałożeniem jedzenia na łyżkę ;)

5 pokoi dla nauczycieli

02.2014

Budowa pięciu pokoi dla nauczycieli

06.2013

Budowa dwóch klas z cegły

Nasza pierwsza większa realizacja. Powstały dwie nowe klasy w szkole. Pierwsze z cegły!

04.2013

Budowa dwóch klas z blachy falistej

Coraz większa liczba uczniów zmotywowała nas do budowy kolejnych klas. Mamy ich teraz w sumie 5!