Każdy kolejny dzień to nowe osiągnięcia!

Początkowo, to znaczy w styczniu 2012 roku, wspieraliśmy 49 dzieci. Opłacaliśmy im czesne, a gdy pozwalały na to środki – także wyżywienie w szkole. Rok później, w październiku, rozpoczęliśmy projekt Olmaoi – Bliski Przyjaciel, dzięki któremu staramy się znaleźć wsparcie indywidualne dla potrzebujących. Obecnie systematyczną pomoc otrzymuje ponad 150 dzieci we współ-prowadzonej przez nas szkołe Osimlai i w liceach.

ponad 158 000 posiłków

W 2021 roku wydaliśmy ze szkolnej kuchni ponad 158 000 posiłków – śniadań, owsianek, lunchy i kolacji!orldwide.

Image

ponad 20 większych i dużych realizacji

W 2012r nie było jeszcze Fundacji Mogę się uczyć ale to właśnie od tego czasu Magda zaczęła współprowadzić szkołę Osimlai. Do tej pory wspólnie zrealizowaliśmy ponad 20 większych i dużych projektów oraz niezliczoną liczę małych działań.

Image

09.20121
Budowa jadalni z kuchnią

Razem z rodzicami wybudowaliśmy jadalnię z kuchnią i pokojem dla kierowcy busa. Kupiliśmy także samą kuchnię by przygotowywanie posiłków było jeszcze sprawniejsze, a także stoły i krzesła by uczniowie wygodnie mogli jeść.

Image

05.2021
Budowa punktu do mycia

Kolejnym punktem wyznaczonym nas przez Ministerstwo Kenii było wybudowanie punktu do mycia. Udało się nam go również wybudować

Image

03.2021
Zakup ławek do szkoły

Uczniowie powinni siedzieć w mniejszym zagęszczeniu dlatego też kupiliśmy nowych 40 długich ławek dla 80 uczniów.

Image

01.2021
Budowa 5 klas lekcyjnych

W związku z korona wirusem rząd Kenii ogłosił że wszystkie klasy muszą spełniać wymogi wielkościowe by szkoła mogła prowadzić zajęcia. Budowa 5 nowych klas była niesamowitym wyczynem którego dokonaliśmy od października 2020.

Image

12.2020
Budowa pięciu toalet

Dziewczęta nie miały komfortowych warunków. Cieszymy się, że z pozostałych środków po budowie klas udało się wybudować nowe toalety.

Image

09.2019
Budowa 3 klas szkolnych

Wykończenie zrealizowane dzięki środkom z 1%. Stare klasy były już w bardzo złym stanie. Wybudowane z blachy niestety nie dawały komfortu na zajęciach.

Image

06.2019
Wsparcie szkolnego busa

Dzięki wsparciu firmy Oponeo.pl S.A. mieliśmy możliwość przekazać środki na zakup opon i ubezpieczenia do szkolnego busa, oraz na opłacenie rocznego wynagrodzenia dla kierowcy i zapotrzebowania na benzynę.

Image

05.2019
Pierwsze stypendium w liceum

Z końcem 2018 roku pierwsi 8 klasiści opuścili mury naszej szkoły Osimlai. Mark jest pierwszym, który otrzymał od nas stypendium na naukę w liceum. Osiągnął on najlepszy wynik w szkole Osimlai na egzaminie (KCPE) kończącym szkołę podstawową.

Image

04.2019
Zakup dwóch zacielonych krów

Dzięki krowom w szkole, dzieci będą mogły jeść owsiankę na mleku!

Image

01.2019
Zakup łóżek, materacy i pościeli

W styczniu szkoła kupiła łóżka dla uczniów śpiących w internacie. Do tej pory blisko 60 uczniów spało na podłodze na materacach. Teraz wszystkie dzieci śpią na łóżkach.

Image

10.2018
Podłączenie wody do szkoły

Kolejny raz szczęście się do nas uśmiechnęło. Czerwony Krzyż z Kenii pomógł społeczności wybudować studnię. Studnia ta znajduje się niedaleko naszej szkoły. Koreańska organizacja pomogła nam tę wodę doprowadzić do granicy szkoły. Resztę potrzebnych materiałów w tym zbiorników na wodę i kranów zakupiliśmy sami.

Image

06.2018
Uzyskanie statusu OPP

Udało się! Uzyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego

Image

04.2018
Zakup podręczników do szkoły

Większość uczniów nie ma podręczników dlatego tak ważne jest by w szkole była wystarczająca ich ilość.

Image

02.2018
Podłączenie elektryczności do szkoły

Wiele szczęścia mieliśmy! Dobro rodzi dobro. O naszej szkole usłyszał szef energetyki z regionu za sprawą pomocy dla ubogich chłopców. Postanowił nam pomóc i zupełnie za darmo zamontowano koło nas transformator! My kupiliśmy pozostałe elementy by podłączyć do szkoły prąd!

Image

01.2018
Budowa małego internatu

Do tej pory chłopcy spali w dużym pokoju przy domu dyrektorki szkoły. Wybudowaliśmy dla nich mały internat z cegły by mieli swoje miejsce wraz z opiekunem.

Image

09.2017
Zakup busa do szkoły

Ponad 30 uczniów mieszka daleko od szkoły. Część do miejsca zabrania przez bus i tak musi przejść kilka kilometrów. nasz nowy bus może odebrać je wszystkie i przywieźć do szkoły!

Image

04.2017
Wybudowanie internatu dla uczniów

W końcu 2015 roku rozpoczęliśmy budowę internatu, jednak ze względu na inne pilniejsze potrzeby przerwaliśmy prace. Wznowiliśmy je z końcem roku 2016. Wykończyliśmy w kwietniu 2017. Obecnie śpi w nim 65 dziewczynek.

Image

05.2016
Budowa kurnika i zakup kur

W 2016 roku dzięki wsparciu firmy Eximo w szkole zbudowany został kurnik. Kupione zostały kury i karmniki. Dzięki tej realizacji dzieci ze szkoły kilka razy w miesiącu jedzą jajka :) co wzbogaca ich dietę.

Image

01.2016
Wyposażenie kuchni

W 2016 roku kuchnia została wyposażona w dwa profesjonalne palniki wraz z odprowadzeniem dymu. Ta modyfikacja umożliwiła szybsze przy mniejszym zapotrzebowaniu na opał gotowanie posiłków a także zminimalizowała ilość dymu w samej kuchni.

Image

10.2015
Panele słoneczne w szkole

W 2015 razem z firmą Green Energy Africa założyliśmy oświetlenie do 8 klas w szkole. W zestawie mamy także dwa nowe panele słoneczne i dwie baterie. Dzieci, które śpią w szkole mogą teraz także wieczorem czytać, a podczas kolacji nie ma problemu z nałożeniem jedzenia na łyżkę ;)

Image

02.2014
Budowa 5 pokoi dla nauczycieli

Dzięki zbiórce na Polak Potrafi zebraliśmy środki na budowę 5 pokoi dla nauczycieli. Ta realizacja pomogła w dostępności nauczycieli w szkole. Od tego momentu są już na miejscu i tworzą rodzinę naszej szkoły Osimlai.

Image

06.2013
Budowa 2 klas z cegły

Nasza pierwsza większa realizacja. Powstały dwie nowe klasy w szkole. Pierwsze z cegły!

Image

04.2013
Budowa 2 klas z blachy falistej

Coraz większa liczba uczniów zmotywowała nas do budowy kolejnych klas. Mamy ich teraz w sumie 5!

Image