fbpx
 

Profil działania

Naszym priorytetem jest poszanowanie kultury Masajów i społeczności obecnych na terenie wsparcia. Działamy ramię w ramię by pomysły i możliwości się nie mijały. Pragniemy uzupełniać potrzeby mieszkańców w zakresie jakim by sobie tego życzyli wykorzystując do tego naszą wiedzę i konsultacje zewnętrzne ekspertów. Działamy  we wspólnym poszanowaniu i w trosce o godność każdego z beneficjentów.

Wspieramy obecnie dzieci chodzące do szkoły Osimlai Gifted Hands School (przeczytaj więcej o naszym partnerze Organizacji Osimlai Community Based Organisation i o samej szkole), poprzez opłacanie czesnego i wyżywienia w szkole, zakup obowiązkowych mundurków, a także pomocy i przyborów szkolnych. Zebrane środki z konta Fundacji przelewane są wprost na konto szkoły z konkretnym określeniem wydatkowania. (zajrzyj do strony z dotychczasowymi przelewami)

DSC023892
DSC032072

Wpłaty, których przeznaczeniem jest opłacenie czesnego, wydatkowanie są na wypłaty dla nauczycieli, zakup przyborów szkolnych  oraz inwestowane w remonty i rozbudowę infrastruktury szkoły (Zajrzyj na stronę o szkole i dowiedz się szczegółów).

 

Wspieramy także samą placówkę, przekazując środki na budowę klas, internatów, zakup wyposażenia, dożywianie dzieci, zakup wody do szkoły i inne (Zajrzyj na podstronę wydatki w szkole).

Naszym celem jest uniezależnienie się społeczności Masajskiej z okręgu Ildamat. Działania, które chcemy podjąć, to m.in. prowadzenie warsztatów dla kobiet i mężczyzn, stworzenie miejsc pracy, wybudowanie studni, stworzenie punktu medycznego.

Więcej możesz przeczytać na stronie opisującej nasze plany.

Działamy non-profit. Koszty jakie ponosimy to w głównej mierze opłacenie prowadzenia księgowości oraz opłaty bankowe (Zajrzyj na nasze wcześniejsze podsumowania).