fbpx
 

Osiligi women group

Grupę kobiet Osiligi (z języka Maa – Nadzieja) od początku jej działalności, tj. od września 2015 roku, tworzą trzy mamy: Mama Soila, Mama Bidan i Mama Joice.

 

Celem grupy jest nauka szycia na maszynie. Trzymiesięczne szkolenie prowadzone będzie do końca grudnia przez Mamę Soilę. Głównym celem jest zdobycie umiejętności przez Mamę Nkoine i Mamę Joice w zakresie szycia szkolnych mundurków.

Chcesz dowiedzieć się jako pierwszy gdy 2016 roku otworzymy sklepik z wyrobami masajskimi? Zapisz się do naszego Newslettera!

 Mama Soila

Mama Soila

Mama jest krawcową, która szyje dla szkoły mundurki dla dzieci. Nawet w pobliskim miasteczku nie ma takiej krawcowej, która sama uszyłaby spodenki dla chłopców. Mama Soila szkoli pozostałe mamy, by na początku roku rozpocząć szycie na większą skalę. Potrzeb jest coraz więcej, a rodzice, znając jej precyzję, zlecają jej naprawy i szycie wielu ubrań. Mama Soila ma dwie córki i dwóch synów. Wraz z mężem Gidionem mieszkają nieopodal szkoły. Mama miała niedawno poważną operację, dlatego też szkolenia rozpoczęły się dopiero w październiku.

Mama Bidan

Mama jest bardzo przedsiębiorczą i chłonną wiedzy kobietą. Jest przyjaciółką Mamy Soili, dzięki której dołączyła do grupy. Nie boi się wyzwań. Chce założyć przyszkolny sklepik a może nawet mini piekarnię. Dotychczas zainwestowała środki w zakup lamp i paneli słonecznych, które rozprowadza w głąb Maasailandu.

Mama Bidan
Mama Joice

Mama Joice

Mama jest żoną kierowcy szkolnego busa – Tekana. To młoda mama o niebywale wesołym usposobieniu. Pomaga w domu dyrektorki Phillipy. Mimo krótkiej edukacji, dobrze mówi po angielsku i ma silna motywację do poprawy swojej sytuacji.

Wesprzyj rozwój Klubów Kobiet