fbpx
 

Planowane działania

Realizujemy projekty, które zmieniają rzeczywistość szkoły i lokalnej społeczności w południowej Kenii.

Ty także możesz zmieniać świat na lepsze! Dołącz do nas.

Poniżej przedstawiamy Państwu projekty, których wsparcie w realizacji zmieni na lepsze życie blisko 300 dzieci w szkole Osimlai w południowej Kenii.

O nas:
Działamy non-profit od ponad 7 lat. Jesteśmy
potwierdzoną Organizacją Pożytku Publicznego.
Współpracujemy z lokalną społecznością Masajską
z południowej Kenii na rzecz polepszenia dostępu do edukacji.

W zamian oferujemy:

Dla Firm

Przekażemy Państwu zdjęcia z realizacji danego projektu wraz z logo Państwa firmy, wykonamy oznaczenia w postach w mediach społecznościowych, przygotujemy odnośniki w postaci linków do Państwa strony z podstrony projektu. Otrzymacie też Państwo od nas specjalny Certyfikat w ramce potwierdzający wsparcie.

Dla Szkół

Przekażemy Państwu zdjęcia z realizacji danego projektu. Umożliwimy wymianę listów i materiałów pomiędzy uczniami z Kenii i Polski. Przygotujemy dla Państwa specjalny Certyfikat w ramce potwierdzający wsparcie.

Dla Osób indywdiualnych

Indywidualnie dopasujemy i przygotujemy podziękowania oraz zdjęcia z realizacji danego projektu. Przekażemy Państwu także specjalny Certyfikat w ramce potwierdzający wsparcie.

Zapraszamy do kontaktu

@: kontakt@mogesieuczyc.pl

tel.: +48 798 828 818

Projekty małe

Każda kwota może zmienić świat, wystarczy dobrze ją spożytkować. Jesteśmy w tym ekspertami! Wiemy, co robić, aby uzyskać jak najwięcej. Nie boimy się wozić ram okiennych stopem, żeby zaoszczędzić na transporcie, czy własnoręcznie robić cegieł.

Krzesełka

Krzesełka

Musimy kupić 40 małych krzesełek dla maluszków w klasach 1-2 przedszkola. Jedno krzesełko kosztuje około 24 zł. Koszt całościowy projektu to 960 zł.
Stoliki

Stoliki

Maluszkom w klasach brakuje stolików. Jeden stolik to koszt około 82 zł. Potrzebujemy kupić 6 takich stolików.  Całościowy koszt to  492 zł.
Regały

Regały

Brakuje nam też w szkole regałów, na których dzieci mogłyby układać podręczniki. Koszt zakupu materiałów i wykonania z nich szafek to 600 zł.
Krzesła dla nauczycieli

Krzesła dla nauczycieli

Chcielibyśmy kupić 12 krzeseł dla nauczycieli – obecnie pożyczamy je z kościoła. Koszt jednego krzesła to około 35 zł. Potrzebujemy w sumie 420 zł.
Dożywianie

Dożywianie

Odpowiednia dieta pomaga w nauce. Chcemy, by dzieci jadły do syta. Dla blisko 300 uczniów miesięcznie zużywamy: 450 kg białej kukurydzy, 270 kg fasoli, 150 kg ryżu, 20 litrów oleju i 50 kg cukru.  Miesięczny koszt wsparcia to 1 200 zł.
Wyposażenie kuchni

Wyposażenie kuchni

Chcielibyśmy, by dzieci jadły z dobrej jakości metalowych talerzy i by używały do tego sztućców. Obecnie mamy niewystarczającą liczbę kubków i talerzy. Koszt wyposażenia stołówki to 450 zł.
Środki higieniczne

Środki higieniczne

Higiena jest jedną z ważniejszych rzeczy, o które dbamy w szkole. Chcielibyśmy sfinansować zakup mydła, papieru toaletowego, środków czyszczących i piorących. 900 zł pozwoli na zabezpieczenie szkoły na rok w tym zakresie.
Podpaski

Podpaski

Dziewczęta nie posiadają podstawowych środków higienicznych. Co miesiąc opuszczają przez to zajęcia. Pragniemy, by czuły się pewnie i chodziły do szkoły nawet w te dni. Ufundowanie rocznego zapasu podpasek w szkole to koszt 600 zł.
Biblioteka

Biblioteka

Chcemy stworzyć biblioteczkę dla dzieci w szkole. Uczniowie nie mają w domu ani książek, ani podręczników. Koszt zakupu jednej książki to około 15 zł. Chcemy kupić 50 książek. Koszt projektu to 750 zł.
Stroje sportowe

Stroje sportowe

Mamy szkolną drużynę piłki nożnej. Dwunastu świetnych chłopaków w każdej wolnej chwili z zapałem trenuje obok szkoły. Chcemy dodać im wiary w siebie i kupić nowe stroje. Potrzebujemy na ten cel około 1 500 zł.
Piłki

Piłki

Przerwa w szkole to zawsze czas zabawy. Niestety, zwykłe piłki bardzo szybko przebijają się w kontakcie z kolcami. Zakup jednej, odpornej na kolce piłki to koszt 200 zł. Koszt semestralny to 400 zł.

Potrzeb jest dużo. Dziękujemy za każde wsparcie.

Projekty średnie

Mierzymy wyżej i mamy nadzieję na realizację także kluczowych projektów poprzez systematyczne wsparcie.

Badania

Badania

Chcielibyśmy regularnie badać uczniów. Optymalnie, gdyby lekarz sprawdzał stan zdrowia dzieci przynajmniej raz w roku. Koszt badania jednego dziecka to około 8 zł. Dla blisko 300 dzieci to 2 400 zł.
Stołówka

Stołówka

Dzieci jedzą posiłki na dworze w pełnym słońcu. Chcemy zbudować wiatę, postawić ławy i ławki. Koszt przedsięwzięcia to około 4 000 zł.
Przyjazna przestrzeń

Przyjazna przestrzeń

Na terenie szkoły brakuje ławek i stolików, przy których dzieci mogłyby usiąść podczas przerwy, rodzice zaś odpocząć. Chcemy postawić ławki w cieniu szkolnej akacji. Koszt pracy i zakupu materiałów to około 3 000 zł.

Droga do szkoły

 

Wielu uczniów mieszka w bardzo odległych regionach. Droga do szkoły zajmuje im ponad dwie godziny. Są też dzieci, które w ogóle nie miałyby szans na edukację, ponieważ dotarcie pieszo do najbliższej placówki edukacyjnej trwałoby pół dnia.

Gdyby nie bus, nie rozpoczęłyby nauki.  Chcemy systematycznie wspierać utrzymanie busa w szkole.

Benzyna

Benzyna

Przejeżdżając 1 900 km miesięcznie, bus spala w sumie 160 l benzyny. Roczny koszt to 6 800 zł.
Kierowca

Kierowca

Roczne wynagrodzenie kierowcy to 7 020 zł
Mechanik

Mechanik

Co tydzień mechanik sprawdza stan szkolnego busa. Roczny koszt tych prac to 2 450 zł.
Ubezpieczenie

Ubezpieczenie

Raz w roku musimy kupić ubezpieczenie dla szkolnego busa. Koszt zakupu to 2 000 zł.
Opony

Opony

Dla bezpieczeństwa chcemy kupić komplet nowych opon do Nissana Civilian. Zakup 7 opon z montażem to koszt około 2 400 zł.

Projekty duże

Marzymy też o jeszcze większych zmianach. Jeśli potrafimy je sobie wymarzyć, to wierzymy, że także uda się je zrealizować. Pomóż nam w tym!

Safari

Safari

Większość dzieci nigdy nie była w parku narodowym. Chcielibyśmy zabrać je na wycieczkę na safari. Koszt wyjazdu grupy 30 dzieci na dwa dni to około 6 000 zł.
Tablety z oprogramowaniem

Tablety z oprogramowaniem

Chcielibyśmy kupić do szkoły komplet 40 tabletów wraz ze słuchawkami i oprogramowaniem. Koszt zakupu pakietu to 22 000 zł.
Plac zabaw

Plac zabaw

Marzymy o nim od dawna. Chcielibyśmy by dzieci mogły się bezpiecznie huśtać i ślizgać. Koszt średniej wielkości zestawu placu zabaw to 20 000 zł. Podarujmy dzieciom chwile beztroski!