fbpx
 

Kluby kobiet

We wrześniu 2015 roku wspólnie z masajskimi kobietami zapoczątkowaliśmy działalność dwóch klubów. Wychodząc na przeciw potrzebom i możliwościom kobiet, wsparliśmy je w organizacji klubu szwalniczego oraz biżuteryjnego. Rozpoczęliśmy warsztatami, które zostały przeprowadzone dwa razy po trzy godziny. W trakcie zajęć Magda zbliżyła mamom tematykę pracy w grupie z elementami zarządzania projektami. Wsparła je w wyborze liderki, spisaniu obowiązków, zasad a także kryteriów jakościowych.

Osiligi Women Group

Osiligi women group zajmuje się szyciem. Początkowa faza – od października do grudnia 2015 roku – obejmuje szkolenie dwóch mam w zakresie szycia na maszynie. Szkolenie prowadzone jest od poniedziałku do piątku po 2,5 h.

Głównym celem jest nauka szycia mundurków szkolnych. Gdy ta umiejętność będzie już przez mamy opanowana, planują one szyć mundurki nie tylko dla szkoły Osimlai, ale także dla okolicznych szkół.

Wesprzyj rozwój Klubów Kobiet

NAMAYIANA WOMEN GROUP

Namayiana women group zajmuje się wyrobem biżuterii. Obecnie liderka grupy – Mama Felista – prowadzi warsztaty dla mam w zakresie wyrobu biżuterii na bazie żyłki, metoda ta nie jest zbyt znana we wsi Ildamat.

Celem grupy jest stworzenie linii biżuterii odpowiadającej upodobaniom w Polsce, jednak silnie związanych z kulturą Masajską w taki sposób, by w przyszłym roku poprzez naszą Fundację sprzedawać swoje produkty. Celem dodatkowym jest podwyższenie jakości wykończenia, by sprostać oczekiwaniom klientów.