fbpx
 

Stypendium dla najlepszych – 2021

10 marca 2022 zakończyły się egzaminy kończące ósmą klasę.

Ten egzamin to przepustka do dalszego życia. W Kenii bardzo wiele od niego zależy.

Egzamin KCPE (Kenya Certificate Of Primary Education)

KCPE jest w zasadzie świadectwem przyznawanym uczniom po zdaniu egzaminu kończącego ośmioletni etap edukacji podstawowej w Kenii.

Przedmioty egzaminacyjne to matematyka, język angielski, Kiswahili, wiedza o społeczeństwie i religia (chrześcijańska/islamska/hinduistyczna w zależności od szkoły – w naszej chrześcijańska) oraz nauka.

Angielski i Kiswahili składają się z dwóch części, dla angielskiego jest Gramatyka i Kompozycja, a dla Kiswahili, jest Lugha i Insha – odpowiedniki jak w języku angielskim.

Nauki społeczne obejmują trochę historii Kenii, edukację obywatelską, obecny system rządowy hrabstwa, jak również wszystkie nauki religijne.

Uczniowie niesłyszący lub słabo słyszący mogą zdecydować się na egzamin z kenijskiego języka migowego zamiast Kiswahili.

Każdy przedmiot wart jest maksymalnie 100 punktów. Każdy kandydat ma więc możliwość zdobycia maksymalnie 500 punktów. 

Stypendium dla najlepszych

Od kiedy pierwsi ósmoklasiści opuszczali naszą szkołę rozpoczęliśmy wsparcie ich dalszej edukacji. Koszt rocznej edukacji w szkole średniej z internatem to około 55 000 szylingów kenijskich. (2050 zł). Jako Fundacja nie jesteśmy w stanie wziąć odpowiedzialności finansowej przez kolejne 4 lata dla wszystkich opuszczających nasze mury ósmoklasistów. Staramy się jednak choć wesprzeć najlepszych. Obecnie wspieramy Marka i Faith z rocznika 2018,  Mesianto i Rodrica z rocznika 2019, a także Dalitso i Anthony z rocznika 2020. Dotychczasowi przyjaciele zobowiązai się także wspierać w zeszłym roku, Alexa, Saipi, Dicksona, Kishanto, Joyce i Vivian. Obecnie wspieramy zatem w liceum już 12 uczniów! Pomóż dołączyć do nich kolejnym.

Teraz pora na rocznik 2021!

W tym roku szkolnym przez pandemię zmienił się terminarz egzaminów jednak wierzymy, że dzięki zaangażowaniu nauczycieli uzyskają oni wspaniałe wyniki.

Rozpoczynamy zbiórkę na dwóch uczniów – uczennicę i ucznia, którzy uzyskają najlepszy wynik w egzaminie. Na wstępie trzeba zapłacić zazwyczaj połowę całościowej kwoty. Potrzebujemy zatem w sumie na nich dwóch około 55 000 szylingów kenijskich (2 200 zł – kurs obecnie bardzo się obniżył).

Purity opowiada o swoich nadziejach i obawach w liceum.

Obejrzyj filmik by dowidzieć się kim chce zostać Purity oraz co myśli o nauce w liceum. Już pod koniec marca dowie się jak poszło jej na egzaminach!

  • 4000,00

    Cel zbiórki
  • 0,00

    Zebrano
  • Osiągnięcie celu

    Metoda zakończenia
Zebraliśmy już :
0%
Minimum amount is zł1 Maximum amount is zł Put a valid number

Fundacja Mogę się uczyć

10 Kampanii | 1 Loved campaigns

FAQ

Czy można objąć wsparciem ucznia w liceum indywidualnie?

Tak! Oczywiście, gorąco zapraszamy do tego. Mamy świadomość, że jest to konkretny koszt dlatego proponujemy by wspierać takiego ucznia całą rodziną, grupą znajomych itp. Od wspierającego potrzebujemy deklaracji wsparcia na 4 lata edukacji w liceum. Jeśli chcesz objąć wsparciem w liceum jednego z dwóch top uczniów rocznika 2020 napisz do nas na olmaoi@mogesieuczyc.pl.

Wspieram obecnie ucznia w projekcie Olmaoi Bliski przyjaciel czy mogę objąć go wsparciem w liceum?

Tak! Zbieramy na dwójkę najlepszych uczniów, ale każdy kto wspiera naszych uczniów i ma taką możliwość i chęć by wspierać go dalej w liceum może to zrobić. Potrzebujemy jedynie deklaracji na 4 lata edukacji ucznia. Ze swojej strony przesyłamy zdjęcia, filmiki  i listy od uczniów. Jeśli chcesz objąć wsparciem w liceum ucznia napisz do nas na olmaoi@mogesieuczyc.pl.