fbpx
 

Część uczniów wróciła do szkoły

Część uczniów wróciła do szkoły

12 października uczniowie z klasy czwartej i ósmej wrócili do szkoły. Na początku było tylko kilkoro uczniów, jednak z dnia na dzień coraz więcej wracało do szkoły. Przypomnijmy, że rząd dał rodzicom zaledwie kilka dni na przygotowania ogłaszając powrót uczniów do szkół.

Każdy uczeń przed wejściem na teren szkoły ma mierzoną temperaturę.

Mimo tego że wielu uczniów żyje blisko siebie to jednak powrót do internatu dla wielu z nich to okazja do spotkania swoich kolegów pierwszy raz od ponad siedmiu miesięcy!

W szkole znów zrobiło się gwarno choć na razie w takim mniejszym wymiarze. Nauczyciele, fyrektorka szkoły czy nawet dozorca czekali na ten moment by w szkole znów byli uczniowie.

Wróciły szkolne poranne owsianki i lunche podczas, których uczniowie tak naprawdę mają okazję chwilę porozmawiać.

W związku z koronawirusem zrezygnowano z apeli, są natomiast prowadzone wspólne rozmowy na dworzu. Do tej pory odbyła się pogadanka na temat koronawirusa.  Nauczyciele chcieli jak najszerzej przekazać uczniom jak powinni się zachowywać w szkole by nie zagrażać innym.

Nie trzeba było jednak długo czekać by nadszedł też czas egzaminu. Na końcu października przeprowadzony został egzamin sprawdzający braki uczniów po prawie 7 miesiącach nauki zdalnej.

Wyniki tego egzaminu dla jednych były wspaniałe, innym pokazywały jednak, że trzeba się przyłożyć. Szczególnie ósmoklasiści, którzy już w marcu podejdą do egzaminu kończącego szkołę podstawową tzw. KCPE. To wynik tego egzaminu zaważa na najbliższej ale i dalszej przyszłości uczniów.