fbpx
 

Dzień sportu po raz czwarty

Dzień sportu po raz czwarty

W szkole Osimlai już po raz czwarty odbył się dzień sportu. Była to świetna okazja dla dzieci ze wszystkich okolicznych szkół do poznania się i sprawdzenia. Ich mamy od samego rana schodziły się by pomóc w przygotowaniu posiłków. Oficjalne uroczystości rozpoczęto od modlitwy poprowadzonej przez pastorów, po czym skauci wciągnęli na maszt flagę Kenii i odśpiewano kolejno hymn Kenii i szkoły. Przedstawiono przybyłych gości i plan dnia. Gościem honorowym tegorocznych obchodów był kenijski polityk Samuel Teum. Ponieważ niestety nieco się spóźnił, nie wszystkie zaplanowane uroczystości udało się zrealizować.

Rozpoczęto od biegu chłopców i dziewcząt na 100 metrów.

Przeprowadzono mecze w piłkę nożną i netball zarówno wśród uczniów jak i między ich mamami a nauczycielkami oraz ojcami a nauczycielami.

Około godziny 13 swoje przemówienia wygłosili kolejno: Justin – główny nauczyciel szkoły, przedstawiciel okręgu Namelok, Dyrektorka szkoły Osimlai, Wójt okręgu, oraz Pana Samuel Teum. Kilka minut poświęcono również na ogłoszenia.

Następnie, w krótkiej modlitwie, pastorzy podziękowali za zgromadzenie tylu wspaniałych osób i za znakomite osiągnięcia dzieci i nauczycieli.

Podano lunch.

Dzieci długo jeszcze grały w najróżniejsze gry, gdy rodzice powoli się rozchodzili
i szkoła pustoszała.

 

Kolejny dzień sportu okazał się ogromnym sukcesem wśród społeczności Ildamat!