fbpx
 

Energia elektryczna w szkole

Energia elektryczna w szkole to szansa na edukację także po zmroku

Szkoła Osimlai zasilana jest obecnie za pomocą kilku paneli słonecznych. Dzięki nim ale tylko wtedy gdy słońca jest dużo nauczyciele mogą skserować materiały dla uczniów, dzięki nim ładowane są latarki i latarenki by uczniowie po zmroku mogli pójść np. do toalety. Niestety energia z nich uzyskiwana nie jest wystarczająca by dzieci mogły się komfortowo uczyć po zmroku. Po słonecznym dniu energii wystarcza tylko do zasilenia trzech klas, ale nawet w nich panuje wtedy półmrok. Dzieci jedzą w półmroku kolację. Zajęcia dodatkowe, które dla starszych dzieci trwają nawet do 9 wieczorem także prowadzone są w półmroku. To bardzo utrudnia zdobywanie wiedzy.

Pierwszy krok do podłączenia energii elektrycznej już za nami!

Wyprosiliśmy transformator od Kenya Power, który w październiku został zamontowany za darmo na drodze przy szkole. Wydawało się, że lada chwila rozbłyśnie światło w klasach i internacie i pojawi się energia elektryczna… Dostaliśmy jednak wyliczenie od Kenya Power na podłączenie szkoły do transformatora, które opiewa na blisko 3 700 zł.

Potrzebujemy 3 700 zł by dzieci mogły po zmroku bez względu na pogodę czytać, uczyć się czy jeść kolacje.

Mamy na to jednak niewiele czasu. Jeśli nie uzbieramy pieniędzy do końca lutego Kenya Power zdemontuje transformator! To się nie może wydarzyć teraz gdy jesteśmy tak blisko od wielkiej zmiany dla szkoły i całej społeczności – nikt w okolicy nie ma prądu elektrycznego!

Przyłącz się, wspólnie rozświetlimy szkołę