[vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”full_width” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern”][vc_column width=”1/2″][vc_separator type=”transparent” down=”40″][vc_column_text]
Rok szkolny 2020 – do powtórki
[/vc_column_text][vc_separator type=”transparent” down=”20″][vc_column_text]
Zgodnie z najnowszymi rekomendacjami Ministerstwa Edukacji kenijskie szkoły zostaną otwarte dopiero w styczniu 2021 roku. Tak późny termin wynika z faktu, że zarówno szkoły państwowe, jak i prywatne nie są jeszcze przygotowane do funkcjonowania w nowych warunkach. Tymczasem wiadomo już, że rok szkolny 2020 trzeba będzie powtarzać, ponieważ z powodu dużych ograniczeń lub wręcz braku możliwości prowadzenia edukacji zdalnej w przypadku kenijskich uczniów, został on uznany za nieważny. Problem ten nie ominął również większości uczniów naszej szkoły, którzy ze względu na brak sprzętu do nauki w domu, regularnie odbierają materiały i zadania ze szkoły.
[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”23782″ img_size=”full” alignment=”center” qode_css_animation=””][/vc_column][/vc_row][vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”full_width” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern” css=”.vc_custom_1598258036853{margin-top: 10px !important;margin-bottom: 10px !important;}” z_index=””][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”23786″ img_size=”full” alignment=”center” qode_css_animation=””][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_separator type=”transparent” down=”40″][vc_column_text]
Obostrzenia dla placówek edukacyjnych
[/vc_column_text][vc_separator type=”transparent” down=”20″][vc_column_text]
Wznowienie edukacji od przyszłego roku wiąże się z licznymi obostrzeniami, od spełnienia których uzależnione jest otwarcie danej placówki szkolnej. Jednym z głównych wymogów jest zapewnienie 1,5 metrowej odległości pomiędzy uczniami w klasie. Aby zachować taki dystans między dziećmi, musieliśmy zdemontować dwie klasy z blachy falistej, a czeka nas jeszcze wyburzenie dwóch kolejnych klas – tym razem z cegły – ponieważ nie da się ich rozbudować do wymaganych rozmiarów.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”full_width” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern”][vc_column width=”1/2″][vc_separator type=”transparent” down=”40″][vc_column_text]
Podsumowując – trzeba będzie wybudować cztery nowe klasy i powiększyć dwie już istniejące. Jest to niesamowite wyzwanie dla naszej szkoły i Fundacji, jednak bez tego nie uzyskamy pozwolenia na otwarcie placówki w styczniu 2021. Koszt przedsięwzięcia to 1 00 3000 szylingów kenijskich, około 40 tysięcy złotych.
Jesteśmy w trakcie tworzenia projektu, by zebrać potrzebne środki. Wierzymy, że uda nam się je zgromadzić a szkoła będzie mogła wznowić działalność z początkiem 2021 roku.
[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”23784″ img_size=”full” alignment=”center” qode_css_animation=””][/vc_column][/vc_row][vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”full_width” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern” css=”.vc_custom_1598258061541{margin-top: 10px !important;margin-bottom: 10px !important;}” z_index=””][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”23796″ img_size=”full” alignment=”center” qode_css_animation=””][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_separator type=”transparent” down=”40″][vc_column_text]
Sytuacja pandemiczna w Kenii
[/vc_column_text][vc_separator type=”transparent” down=”20″][vc_column_text]
Jak wynika z danych publikowanych przez WHO, w Kenii potwierdzono dotychczas blisko 30 tys. przypadków zachorowań na COVID-19, a prawie 500 osób zmarło. Dziennie (stan na sierpień) stwierdzanych jest od 400 do 500 nowych przypadków, co oznacza spadek liczby zachorowań w porównaniu w lipcem, kiedy średnia dzienna sięgała od 700 do ponad 1 tys. przypadków na dobę. Obecnie część dotychczasowych obostrzeń, jak np. zakaz organizowania społecznych i politycznych zgromadzeń, czy ograniczenia w przemieszczaniu się wewnątrz kraju, została zniesiona lub poluzowana. Podtrzymano natomiast godziny policyjne, które obowiązują od 21:00 do 04:00. Jak zapewnia kenijskie Ministerstwo Zdrowia, testy na COVID-19 dostępne są w największych szpitalach w kraju. Koszt wykonania testu w placówce prywatnej to ok. 370 PLN, zaś w państwowej 185 PLN.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”full_width” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern” css=”.vc_custom_1598258083380{margin-top: 10px !important;margin-bottom: 10px !important;}” z_index=””][vc_column width=”1/2″][vc_separator type=”transparent” down=”40″][vc_column_text]
Sytuacja rodzin
[/vc_column_text][vc_separator type=”transparent” down=”20″][vc_column_text]
Badanie przeprowadzone przez firmę doradczą Infotrak Research pokazuje, że aż 87 pro. Kenijczyków stoi przed poważnymi wyzwaniami związanymi z wyżywieniem swoich rodzin. – Pandemia COVID-19 wpłynęła na finanse ludzi. Widzimy, że trwa walka o to, by było jedzenie na stole, walka o to, aby światło było włączone, woda płynęła w kranach i ogólnie walka o życie rzeczywiście stała się problemem – powiedział Walter Nyabundi, kierownik Działu Badań firmy Infotrak, kiedy podczas wirtualnej konferencji prasowej ukazały się wyniki tych badań.
Kryzys jest poważny szczególnie w ośrodkach miejskich, gdzie 79 proc. osób nie wysyła już pieniędzy do swoich krewnych na wsi. Ponad połowa nie jest w stanie kupić lekarstw, ani nawet uzyskać dostępu do placówek służby zdrowia, a także zapłacić za usługi komunalne. Większość Kenijczyków nie jest też w stanie w pełni opłacić czynszu.
Źródło: https://allafrica.com/stories/202006220078.html
[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”23788″ img_size=”full” alignment=”center” qode_css_animation=””][/vc_column][/vc_row][vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”full_width” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern”][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”23790″ img_size=”full” alignment=”center” qode_css_animation=””][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_separator type=”transparent” down=”40″][vc_column_text]
Sytuacja ekonomiczna jest bardzo trudna
[/vc_column_text][vc_separator type=”transparent” down=”20″][vc_column_text]
Endemiczne ubóstwo sprawia, że masy ludzi są bardziej bezbronne. Według oficjalnych danych, około jedna trzecia (36,1%) Kenijczyków żyje poniżej granicy ubóstwa. Nieformalni robotnicy stanowią ponad 80% siły roboczej. Brakuje im ochrony socjalnej, więc bezrobocie oznacza skrajne ubóstwo.
Międzynarodowa firma księgowa Deloitte spodziewa się, że przychody z eksportu spadną w tym roku o co najmniej 25% (1,5 mld dolarów). Wydajność w przemyśle kwiatów ciętych spadła o 90%. Sektor turystyczny stanął w miejscu. Spowolnienie gospodarcze stało się ponadto samonapędzające. Ponieważ konsumenci i przedsiębiorstwa wydają mniej, zmniejszają się również dochody, a wydatki muszą zostać jeszcze bardziej ograniczone.
Źródło: https://www.dandc.eu/en/article/kenya-struggling-cope-covid-19-challenges
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”full_width” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern”][vc_column width=”1/2″][vc_separator type=”transparent” down=”40″][vc_column_text]
Pomóż przeżyć szkole!
[/vc_column_text][vc_separator type=”transparent” down=”20″][vc_column_text]
W związku z koronawirusem na szkoły zostały nałożone wymogi zapewnienia uczniom odpowiednich warunków nauki. By im sprostać musimy wybudować 4 nowe klasy i 2 powiększyć. Liczy się czas. Musimy zdążyć do końca roku!
Przejdź do zbiórki na rozbudowę szkoły[/vc_column_text][vc_separator type=”transparent” down=”20″]
[/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_separator type=”transparent” down=”40″][vc_column_text]Pomóż głodującym rodzinom!
[/vc_column_text][vc_separator type=”transparent” down=”20″][vc_column_text]
Kolejny raz zdecydowaliśmy się wesprzeć głodujące zaprzyjaźnione rodziny. Sytuacja jest bardzo trudna. Zdarzają się dni a nawet zdarza się kilka dni pod rząd że dzieci nic nie jedzą. Wyzwań jest bardzo dużo. Liczymy na Twoją pomoc.
Przejdź do zbiórki dla rodzin[/vc_column_text][vc_separator type=”transparent” down=”20″]
[/vc_column][/vc_row][vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”full_width” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern”][vc_column][vc_separator type=”normal”][/vc_column][/vc_row]