fbpx

Na co przeznaczamy środki gdy uczniowie pozostają w domach?

Na co przeznaczamy środki gdy uczniowie pozostają w domach?

school3 (1)

Mimo zamknięcia szkół i unieważnienia roku szkolnego 2020, staramy się z całych sił motywować naszych uczniów do nauki i niezmiennie ich wspierać. Obecnie w szkole przebywa czworo nauczycieli, którzy przygotowują dla dzieci materiały i zadania domowe. Całość wysyłają za pośrednictwem komunikatorów, a jeśli jest to niemożliwe (nie każdy ma dostęp do telefonu), udostępniają uczniom wersje papierowe. Trzy razy w tygodniu sprawdzają poprawność prac oraz ćwiczeń.

Wielu kenijskich nauczycieli zostało zwolnionych z powodu kryzysu wywołanego przez koronawirusa. W naszej szkole, dzięki wsparciu Darczyńców, nadal jesteśmy w stanie opłacać ich wynagrodzenia, mimo że praktycznie żaden rodzic nie wpłacił na konto szkoły ani szylinga. Co miesiąc przekazujemy co najmniej 205 000 kes na pensje dla 12 nauczycieli, 2 kucharzy, 2 matron (zazwyczaj są drugimi mamami w szkole i opiekują się uczniami w internacie), 2 stróży.

school (1)
school4 (1)

Oprócz kosztów personalnych, na bieżąco regulowane muszą być również należności za wodę, z której korzysta przebywająca w szkole czteroosobowa kadra nauczycieli. Woda potrzebna jest także do podlewania szkolnego pola. Do uruchomienia pompy wodnej potrzebna jest z kolei benzyna – trzeba ją kupić. Towarem, na który mocno zwiększyło się zapotrzebowanie jest również toner do drukarki i papier, na którym nauczyciele przygotowują materiały dla uczniów.

Dzięki systematycznemu wsparciu przekazaliśmy w czerwcu środki na renowację internatu. Ściany wewnątrz całego internatu zostały nareszcie otynkowane.

IMG-20200811-WA0003 (1) (1)