fbpx
 

Nasze najbliższe plany

Nasze najbliższe plany

Sala komputerowa

Ten rok rozpoczęliśmy niedokończoną salą komputerową. Nasz projekt marzeń utknął w realizacji ponieważ tak jak i u nas produkty bardzo podrożały. Zabrakło nam cementu i cegieł, a przy zakupie okazało się że nie będziemy w stanie kupić potrzebnej ilości. Kupiliśmy ile mogliśmy. Kurs szylinga w tym roku pomaga nam by małymi krokami zbierać na kolejne worki cementu i cegły, i szybki do okien. Chcielibyśmy by szło to szybciej ale jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdą złotówkę, która pomaga kupić kolejne brakujące materiały. Do skończenia sali – pozostałe rzeczy są już kupione, potrzebujemy około 2 500 zł.

Dziękujemy!

Sama sala to jeszcze nie wszystko. Potrzebujemy też kupić komputery!

Komputery

Już w 2021 roku w grudniu kupiliśmy pięć komputerów. To kropla w morzu potrzeb ale dzięki tej decyzji dzieciaki już zaczeły się zaznajamiać z komputerami a także wiemy teraz już, że kupimy takie same komputery od tego samego sprzedawcy. Dlaczego? Ponieważ działają bez zarzutu!

koszt jednego stanowiska komputerowego to koszt około 700zł – w zależności od wahań kursu walut.

Gorąco zachęcamy do zebrania się w kilka osób, zebrania w klasie, w pracy na stanowisko komputerowe. Każdy komputer to niesamowita szansa na lepszą przyszłość dla uczniów ale i dla całej społeczności. Te komputery w przerwie od zajęć będą pomagały dorosłym doszkolić się i zyskać nowe umiejętności!

Pomóż budować lepszą przyszłość

Renowacja klas

Kolejnym celem jest w tym roku przeprowadzenie renowacji klas. Chcemy przede wszystkim skupić się na polepszeniu warunków do nauki dla uczniów.

Chcemy:
1. kupić dodatkowe ławki i odnowić te obecne,
2. naprawić tablicę
3. odnowić i zrobić nowe półki,
4. naprawić szyby,
5. naprawić podłogi, być może także położyć płytki,
6. kupić materiały do klasy

Renowację będziemy przeprowadzać sala po sali.

Dalsze plany

Wyposażenie biblioteki

razem z salą komputerową budujemy biblioteczkę. Oprócz regałów, chcemy kupić także wygodne ławki i krzesła by uczniowie mogli poczytać w ciszy.

Budowa 5 pokoi dla nauczycieli

trzy lata temu wybudowaliśmy 4 pokoje dla nauczycieli. nadal pilnie potrzebujemy wybudować brakujące 5 pokoi by każdy z nauczycieli mógł mieszkać oddzielnie. Ze względu na to że szkoła znajduje się w buszu nauczyciele mieszkają na miejscu.

Budowa nowego internatu dla chłopców –

obecny internat dosłownie się rozpada i jest za mały.

Renowacja internatu dla dziewcząt –

nasz internat chcielibyśmy poddać renowacji, szczególnie ścian ale także kupić dodatkowe miejsca dla relaksu dla dziewcząt.

Stworzenie sal warsztatowych – szycie, ciesielstwo

– chcemy by w szkole podczas przerw prowadzone były warsztaty zawodowe.

Wydrążenie studni –

woda to odwieczny problem w naszej lokalizacji. Obecnie ciągniemy wodę z pobliskiej studni, jednak co chwilę pompa jest zepsuta i musimy kupować wodę z beczkowozu.

Kropelkowe podlewanie pola –

gdy będziemy mieć już studnię zaczniemy podlewać kropelkowo, co ograniczy zużycie wody ale i pomoże w rozwoju samego pola.

Co dalej?

W kolejnych krokach będziemy się skupiali na społeczności. Powstaje projekt indywidualnego wsparcia. Więcej informacji wkrótce.