fbpx
 

To był dzień pełen wrażeń

To był dzień pełen wrażeń

To był wspaniały, pełen wrażeń i atrakcji dzień!

Razem ze swoimi nauczycielami uczniowie klas 6-8 wybrali się w ostatni piątek na wycieczkę do niezwykłego, słynącego z archeologicznych prac i odkryć miejsca – Kariandusi, położonego około 130 km na północ od Nairobi.
Podczas wizyty w tym unikalnym punkcie wykopalisk pochodzących z epoki kamienia uczniowie zdobyli wiedzę m.in. na temat narzędzi, jakimi setki tysiące lat temu ludzie posługiwali się w trakcie polowania. Narzędzia te można było obejrzeć w niedużym muzeum na terenie Kariandusi, gdzie uczniowie dowiedzieli się również, jak powstał ten niepowtarzalny ekwipunek (np. część narzędzi wykonano z czarnej skały wulkanicznej). Wielką atrakcją okazała się również wizyta w pobliskiej kopalni diatomitu, czyli ziemi okrzemkowej – mineralnej skały osadowej znajdującej zastosowanie m.in. w przemyśle farmaceutycznym. Na uczniach, z których większość pierwszy raz w życiu była w takim miejscu, kopalnia zrobiła ogromne wrażenie. Nie tylko słuchali o wydobyciu skał i ich dalszym zastosowaniu, ale mieli też okazję przyjrzeć się im z bliska i przekonać, jakie są w dotyku.

Kolejnym etapem wyprawy było Utamaduni – muzeum, w którym dzieci wysłuchały wielu interesujących faktów na temat historii ludzkości. Na koniec wszyscy udali się nad jezioro Naivasha, gdzie w ramach odpoczynku, każdy ochoczo dzielił się wrażeniami z wycieczki oraz nowo zdobytą wiedzą.