fbpx
 

Urzędy i Banki

Urzędy i Banki

W związku z tym, że wielu z Was pyta o możliwość wpłat na konto a w obecnej sytuacji konto jest zablokowane, pomyślałam, że najlepiej będzie, jeśli wyjaśnię wszystko tu – na stronie „Mogę się uczyć”.

Otóż jak wspomniałam w jednym z poniższych wpisów, w połowie maja zaksięgowaliśmy ostatnie wpłaty na rzecz zbiórki publicznej, na którą mieliśmy pozwolenie z MAC (Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji). Takie pozwolenie otrzymuje się na czas określony i nasze kończyło się właśnie 15 maja, co poskutkowało zablokowaniem konta bankowego w dniu kolejnym.

W tym miejscu chciałabym Was poinformować, że przelewy wykonane po 15 maja wracają na Wasze konta. Zwróćcie na to uwagę. Jeśli macie ustawione stałe zlecenie, zawieście je, proszę, do odwołania. Uwaga – ważna wiadomość dla osób, które wykonały przelewy z zagranicy. Jeżeli Wasz przelew wróci obciążony o kwotę pobraną przez banki za zwrot, zaraz po uruchomieniu konta ustalimy, o ile ponowny przelew będzie mniejszy (uwzględniając koszt zwrotu), a ja pokryję resztę.

Jak sytuacja wygląda obecnie? Na początku kwietnia rozpoczęłam starania o założenie Fundacji „Mogę się uczyć”, po połowie kwietnia złożyłam wniosek o wpis do KRS. Dzięki przekształceniu się z komitetu na fundację możliwe będzie poszerzenie pola naszego działania, a co za tym idzie – niesienie pomocy w jeszcze większym zakresie.
Niestety, kwestie biurokratyczne zabierają bardzo dużo czasu. Wciąż czekamy na wpis do KRS, bez którego nie możemy ponownie uruchomić konta. W tej chwili nie potrafię podać konkretnej daty uzyskania wspomnianego wpisu, ale trzymam rękę na pulsie i regularnie kontaktuję się z sądem, by kontrolować sprawę.

Niewykluczone, że przyszłym tygodniu będziemy mogli jednak uruchomić konto, ponieważ w związku z przedłużającym się okresem rejestracji fundacji, wystąpiłam z wnioskiem o kolejne pozwolenie na zbiórkę do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji – jeszcze jako Komitet. Odpowiedź powinna nadejść za kilka dni.

I wreszcie najważniejsze – chciałabym, abyście wiedzieli, że dzieci są zabezpieczone finansowo na czerwiec – kolejna wpłata dla osób wspierających co miesiąc to lipiec. Stało się tak, ponieważ obawiając się komplikacji przezornie pożyczyłam potrzebną kwotę z zebranych wcześniej ogólnych środków i przekazałam ją na opłacenie dzieciom w przód czesnego i wyżywienia (dla tych, które są wspierane comiesięcznymi wpłatami). Gdy tylko konto będzie aktywne – czy to dzięki rejestracji Fundacji czy pozwoleniu na zbiórkę jako Komitet będę prosiła o wpłaty wsteczne w dogodnych częściach.

Gdy tylko uporamy się z biurokracją, będziecie wiedzieli o tym jako pierwsi!
Otrzymacie sms (osoby indywidualnie wspierające) z informacją, że konto zostało odblokowane i znów możecie pomagać dzieciakom!
Informację taką umieścimy również tutaj jako nowy wpis. Zaglądajcie i trzymajcie kciuki. Nie poddajemy się biurokracji i walczymy dla dzieci!

Wszelkie spostrzeżenia i pytania ślijcie na magda.poros@mogesieuczyc.pl lub dzwońcie (najlepiej po 16) 798 828 818