fbpx
 

Oficjalne otwarcie szkoły

Oficjalne otwarcie szkoły

dscn4328

Szkoła Osimlai Gifted Hands Academy została oficjalnie otwarta 17 marca 2012 roku. Szkoła uzyskała rejestrację w Ministerstiwe Edukacji Republiki Kenii.
Możecie zauważyć zmianę wyglądu szkoły a także dobudowanie jednej sali! Szkoła pięknieje i się rozrasta także o dzieci, których rodziców stać na płacenie za nią. Dzięki temu szkoła będzie mogła się rozwijać. Na oficjalnym otwarciu chef okręgu Olkiloriti wraz z Phillipą z organizacji Osimlai i rodzicami  modliili się o powodzenie projektu i za przyszłość swoich dzieci. Szkoła otrzymała od mieszkańców biurka i  kilka ławek, w których  już 7 maja w nowym drugim semestrze zasiądą maluchy!

Rok szkolny w Kenii

W Kenii rok szkolny rozpoczyna się w styczniu! Dzieci chodzą do szkoły przez trzy trzymiesięczne semestry odzielone miesięcznymi wakacjami. Wiele dzieci szczególnie straszych uczy się w szkołach z internatem. Rodzice mogący sobie pozwolić na opłacenie szkoły- około 4500kes za semestr + dodatkowe opłaty, ślą swoje pociechy do takich szkół już gdy mają około 11 lat!.