Oficjalne otwarcie szkoły

Szkoła Osimlai Gifted Hands Academy została oficjalnie otwarta 17 marca 2012 roku. Szkoła uzyskała rejestrację w Ministerstiwe Edukacji Republiki Kenii. Możecie zauważyć zmianę wyglądu szkoły a także dobudowanie jednej sali! Szkoła pięknieje i się rozrasta także o dzieci, których rodziców stać na płacenie za nią. Dzięki temu szkoła będzie mogła się rozwijać. Na oficjalnym otwarciu...

dscn4328

Szkoła Osimlai Gifted Hands Academy została oficjalnie otwarta 17 marca 2012 roku. Szkoła uzyskała rejestrację w Ministerstiwe Edukacji Republiki Kenii.
Możecie zauważyć zmianę wyglądu szkoły a także dobudowanie jednej sali! Szkoła pięknieje i się rozrasta także o dzieci, których rodziców stać na płacenie za nią. Dzięki temu szkoła będzie mogła się rozwijać. Na oficjalnym otwarciu chef okręgu Olkiloriti wraz z Phillipą z organizacji Osimlai i rodzicami  modliili się o powodzenie projektu i za przyszłość swoich dzieci. Szkoła otrzymała od mieszkańców biurka i  kilka ławek, w których  już 7 maja w nowym drugim semestrze zasiądą maluchy!

Rok szkolny w Kenii

W Kenii rok szkolny rozpoczyna się w styczniu! Dzieci chodzą do szkoły przez trzy trzymiesięczne semestry odzielone miesięcznymi wakacjami. Wiele dzieci szczególnie straszych uczy się w szkołach z internatem. Rodzice mogący sobie pozwolić na opłacenie szkoły- około 4500kes za semestr + dodatkowe opłaty, ślą swoje pociechy do takich szkół już gdy mają około 11 lat!.