fbpx
 

Zakończenie roku szkolnego klas ósmych

Zakończenie roku szkolnego klas ósmych

24 marca 2021 roku ósmoklasiści zakończyli pisanie egzaminów kończących ich edukację w szkole podstawowej. Egzamin (KCPE) który pisali jest bardzo ważny w perspektywie ich przyszłego życia. To od jego wyniku zależy czy dostaną stypendium, czy będą mogli kontynuować naukę i dostać się do liceum. Edukacja w liceum jest odpłatna w Kenii nawet w placówkach państwowych.

Z powodu koronawirusa w zeszłym roku zajęcia były prowadzone zdalnie. Po siedmiu miesiącach prowadzenia zajęć zdalnie Rząd kenijski zadecydował by do szkół wróciły klasy 4 i 8 szkoły podstawowej. Okazało się że podczas 7 miesięcznego okresu nauki zdalnej większość uczniów nie była w stanie się uczyć na wystarczającym poziomie. W październiku przeprowadzono testy, które pokazały że większość uczniów nie pozyskała wystarczającej wiedzy.

Podczas przerwy ale także już od października szczególną naszą uwagę kierowaliśmy do naszych ósmoklasistów by mieli możliwość jak najlepszych warunków do nauki.

Tydzień przed egzaminami miała miejsce uroczystość podczas, której nauczyciele, przedstawiciele społeczności, rodzice, pastorzy przekazywali swoje rady ósmoklasistom na egzaminy i dalsze życie. Było to wspaniałe wydarzenie. Każdy z występujących życzył powodzenia i przekazywał swoje doświadczenia. Na końcu Pastor poprosił o wspólną modlitwę zgromadzonych w imieniu uczniów.

Ósmoklasiści także przygotowali się na to wydarzenie. Były wiersze, piosenki i tańce!

To wydarzenie w społeczności jest zawsze bardzo wspominane, cieszymy się i tym razem było barwne, radosne i ciepłe.

Kolejnego dnia w sobotę uczniowie zostali zabrani na wycieczkę. Mieli okazję zobaczyć bardzo ciekawe miejsce. Podczas tej wizyty nauczyciele mieli jeszcze ostatnią szansę by przekazać im swoje rady i życzyć im powodzenia na egzaminach. Podczas pobytu  był także poczęstunek i miłe ostatnie chwile spędzone razem w tym gronie.

W poniedziałek rozpoczęły się egzaminy. Podczas egzaminów w szkole nie może być żadnej osoby oprócz uczniów i prowadzących ich nauczycieli. Egzaminy trwają 3 dni podczas to których uczniowie piszą egzaminy z wszystkich przedmiotów które są wykładane w klasie 8. Na wyniki przyjdzie nam jeszcze poczekać. Te wyniki zadecydują o tym do jakiej szkoły uczniowie będą mogli się dostać podobnie jak jest w Polsce. I ciekawostka uczniowie posiadają własny kod ucznia. W dniu ogłoszenia wyników na ogólny numer wysyłają SMS ze swoim kodem w odpowiedzi otrzymują wyniki egzaminu. Maksymalnie można uzyskać 500 punktów mamy nadzieję że w tym roku bardzo zbliżymy się do tej liczby.

Zanim jeszcze dowiemy się kto najlepiej poradził sobie w naszej szkole z egzaminami rozpoczynamy zbiórkę dla najlepszych dwóch uczniów z naszej szkoły. Chcemy zebrać środki dla najlepszej dziewczyny i najlepszego chłopaka, którzy osiągną najwyższy wynik w naszej szkole. Te środki chcemy przeznaczyć na opłacenie czesnego w liceum. Zapraszamy gorąco więcej na ten temat na stronie: Stypendium dla najlepszych w liceum